Kompleks Modeller için Profesyonel Detaylar MY PLA Filament
PLA (Polylactic acid), mısır ya da nişasta gibi yenilenebilir kaynaklardan yapılmış termoplastik alifatik polyesterdir.
Baskı sıcaklığı ABS’den çok daha düşüktür ve çoğunlukla ısıtmalı bir yatak gerektirmez. PLA biyolojik olarak parçalanabilir ve bulabileceğiniz en çevre dostu 3D baskı malzemesidir. 3D baskı, bir sonraki endüstriyel devrime dönüştüğünde, PLA gibi çevre dostu malzemelerle basmak giderek daha da önem kazanacaktır.
PLA çevreye maruz kaldığında doğal olarak bozunur.PLA düşük sıcaklıkta işlenebilir. 3B baskı için yeni iseniz, PLA filamentimiz idealdir çünkü ABS’den daha kolay çalışırsız. PLA filament ile her seferinde yüksek kaliteli bir 3B baskı alabilirsiniz. Canlı PLA filament renklerimizle, 3B baskılarınız çarpıcı olacaktır. MY PLA; mükemmel yüzey kaliteli, hafif ve kolay basım yapmak isteyen
Herkes için ideal yüksek kaliteli bir PLA Filamentdir. Rengi canlı ve çevreye aşırı duyarlıdır.
Tüm FDM 3d yazıcılarda kullanılabilir.
Yazdırma Sıcaklığı = 190°C~230°C
Yatak Sıcaklığı = 60°C~80°C
Önerdiğimiz Yazdırma Hızı= 60~100mm/s
Uzunluk ve Kalınlık = 333 M / 1.75mm
Tolerans = +/- 0.03m

KARMAŞIK MODELLER İÇİN PROFESYONEL DETAYLAR
MY ABS, Akrilonitril Butadien Stiren
Yüksek mukavemet
ABS petrol bazlı kaynaklardan üretilmiştir ve PLA ya göre çok daha yüksek bir erime noktasına sahiptir.
Ayrıca daha güçlü ve daha serttir. Düşük büzülme ve bükülme derecesi nedeniyle dikkat çeken ekonomik bir plastiktir. Bu özel özelliklerden dolayı ABS, Endüstriyel modeller, mekanik parçalar, araç tamponları ve motosiklet kasklarından müzik aletlerine,
golf kulüplerine ve markalı yapı taşlarına kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır.
Yazdırma Sıcaklığı = 190°C~230°C
Tabla Sıcaklığı = 90°C~110°C
Önerdiğimiz Yazdırma Hızı= 60~100mm/s
Tabla hazırlama: ABS / Aseton Jel
Uzunluk ve kalınlık = 396M / 1.75mm
Tolerans = +/- 0.03mm

MY PETG Filament Profesyonel Detaylar İçin
Petg 3D Printer filament, mükemmel berraklık ve ışık geçirgenliği sunan sağlam, sert ve yüksek performanslı bir materyaldir.
PETG 3D Printer filament PET’den daha güçlüdür ve PLA kadar serttir. PETG filament, ABS ve PLA filamanın yüke dayanım kapasitesi ve basınca dayanım özelliğine sahiptir ve bu iki tür filamente karşı mükemmel bir alternatiftir. PETG 3d Yazıcı filamentinin yüksek gerilme mukavemeti, darbe direnci PLA’ya göre daha dayanıklıdır.
Ayrıca, iç mekanlarda kolay baskı yapılmasına olanak tanır. Tamamen kokusuzdur. Çoğu 3B yazıcılar için idealdir (250 derece için uygun baskı kafaları ile) ve cam, Mavi bant, krep bandı ve Buildtak gibi çoğu baskı altlığı üzerine kolayca basılabilir. PLA’dan farklı olarak, PETG, 60 ° C’nin üzerindeki sıcaklıklarda oldukça dayanıklıdır. Yüksek asit ve alkali direnci sunarken, iyi darbe dayanımı ve mükemmel Şekil kararlılığı sayesinde kendisine geniş bir kullanım alanı bulmaktadır. Genelde oyuncaklarda, beyaz eşya parçalarında, saklama kutularında, CD kaplarında, Buzdolabı içi aparatlarında, banyo aksesuarlarında, ev aletlerinde, otomotiv parçaları, Gıda kaplarında kullanılır.

MY PETG Filament, ISO9001: 2008,
Yazdırma Sıcaklığı = 200°C~240°C
Yatak Sıcaklığı = 75°C~85°C
Önerdiğimiz Yazdırma Hızı= 60~100mm/s
Uzunluk ve kalınlık =
Tolerans = +/- 0.02mm

MY WOOD Filament
İçinde polimer bağlayıcılarla kombine edilmiş ahşap parçacıkları bulunan MY WOOD, bastığınız nesnelerin ahşap görünümünü ve hissini vermelerini sağlar. Sert ve dayanıklıdır. Hafiftir. Basılan nesneler ahşap gibi görünür. Çivi matkap gibi aletlerde delinebilir ve kesilebilir. Ayrıca kesme, boyama ve zımparalama gibi diğer ahşap benzeri özelliklere sahip parçaları da empoze eder. Baskı esnasında ektrudur sıcaklığını değiştirerek benzetilmiş alternatif bir açık / koyu ahşap görünümü yapabilirsiniz. Peyzaj, tasarım modeli, ahşap gibi ürünler veya el sanatları basmak için kullanılır.

MY WOOD Filament
Sertifikalar = CE SGS
Yazdırma Sıcaklığı = 200°C~250°C
Yatak Sıcaklığı = 90°C~100°C
Önerdiğimiz Yazdırma Hızı= 60~100mm/s
Uzunluk ve kalınlık = 396M / 1.75mm
Tolerans = +/- 0.02mm

MY ASA Filament ABS nin Mükemmel Alternatifi MY Akrilonitril Stiren Akrilat Filament (ASA)
MY ASA estetik açıdan hoş, üniform çap ve parlak yüzey verir. Teknik baskılar için mükemmel bir filamenttir. Estetik sonuçlar alınabilir. ASA’nın olağanüstü UV dayanımı sayesinde, bu malzeme hem iç mekan hem dış mekan kullanımı için tasarlanmıştır.
Mükemmel dayanıklılığa sahiptir ABS gibi, iyi mekanik mukavemet, sertlik ve sıcaklık direnci sunar. Katmanlar arası yapışması mükemmeldir. ASA’nın iyi yapışması için yavaşça soğuması gerekir. Yapısal olarak güçlü modeller basılabilir. Direkt cam üzerine,bant üzerine ya da diğer ortamlara kolay yapışır. Hafif ve kolay basım yapmak isteyen herkes için ideal yüksek kaliteli bir filamenttir. Otomotiv parçaları, bahçecilik aletleri, spor malzemeleri gibi modeller için uygundur. Diğer tüm malzemelerimizde olduğu gibi, ASA da hassas toleransa göre üretilir ve profesyonel olarak paketlenir. Tüm FDM yazıcılarda kullanılabilir.

Yazdırma Sıcaklığı = 200°C~250°C
Tabla Sıcaklığı = 80°C~100°C
Önerdiğimiz Yazdırma Hızı= 60~100mm/s
Tabla hazırlama: ABS / Aseton Jel
Uzunluk ve kalınlık = 395M / 1.75mm
Tolerans = +/- 0.02mm

MY 3D HIPS FILAMENT

Makara Hariç Net Ağırlık 1Kg
Yazdırma Sıcaklığı : 220 260 C
ABS ile aynı özelliklere sahiptir.Bu nedenle ABS için çift nozullu makinelerde destek filamenti olarak kullanılabilir.
Limonata ve benzeri asit içeren solüsyonlarda çözünür. Zehirli gaz çıkışı olmaz.
İlk Katman Sıcaklığı : 260 C
Yazdırma Hızı 30/100 mm/s
Hareket Hızı 90/150 mm/s
Taban Malzemesi : MDF/ABS Raft Gerekli
1.75mm (Accuracy:1.7-1.8mm)
3.00mm (Accuracy:2.9-3.0mm)
Pürüzsüz Yüzey

MY CFR – ABS Filament MY Carbon Fiber Reinforced ABS Filament
MY CFR-ABS; mükemmel yüzey kaliteli, boyutsal kararlı, hafif ve kolay basım yapmak isteyen herkes için ideal yüksek kaliteli bir ABS Filamentdir. Yapısı saç telinden çok daha ince olan, hafif ve güçlü karbon fiber ile desteklidir. Yaklaşık % 15 Karbon fiber içerir. Güçlü ve hafif bir malzemedir. Kolay yazdırılır.

Sertifikalar = CE SGS
Yazdırma Sıcaklığı = 230 C 250°C
Yatak Sıcaklığı = 90C 110C
Önerdiğimiz Yazdırma Hızı= 60~100mm/s
Uzunluk ve kalınlık = 332M / 1.75mm
Tolerans = +/- 0.03mm

MY PA Filament MY PA NAYLON 3D Yazıcı Filamenti
PA (Naylon) filament: Naylon inanılmaz güçlü, dayanıklı ve çok yönlü bir 3B baskı malzemesidir. İnce olduğu zaman esnektir ancak çok katmanlı yapışkan özelliği yüksek olan naylon, yaşayan menteşeler ve diğer fonksiyonel parçalar gibi şeylere iyi uyum sağlar.
Naylon baskılar genellikle aşınmaya karşı dayanıklıdır ve inanılmaz derecede esnektirler. Birçok kullanıcı, dişli gibi mühendislik parçalarını basarken Naylon’u tercih eder. Naylon filament, yarı saydam bir yüzeye sahiptir. Naylon filament neme karşı aşırı duyarlı olduğundan, depolama esnasında ve baskıdan hemen önce (kurutucu, vakum veya yüksek sıcaklık kullanılarak) kurutma önlemlerini almak en iyi sonuçlar için son derece önemlidir. Özel renkler elde etmek için boyanabilir. En kolay yazdırılan, yüksek mukavemetli naylon filamenttir. Naylon 3D baskı filamenti, güçlü ve esnek 3B baskılı parçalar isteyen orta seviye kullanıcılar için mükemmel bir filamenttir. Filamentin mukavemeti, özellikle daha yüksek dolgu kullanıldığında dikkate değerdir. Naylon baskılar genellikle aşınmaya karşı dayanıklıdır ve inanılmaz derecede esnektirler. Yüksek mukavemetli ve yüksek tokluk beslemesi kolay ve mükemmel akışkanlık Kalıp parçaları için uygun katmanlar arasında iyi yapışma düşük büzülme, iyi sağlamlık sunar. Mühendislik parçalarının üretimi, Oyuncak, el sanatları ve ayakkabı malzemeleri, vb. Şeffaf ve dayanıklı ev eşyaları, örneğin vazolar vb eşyalar basmak için idealdir.

Sertifikalar = CE SGS
Yazdırma Sıcaklığı = 220°C~240°C
Yatak Sıcaklığı = 90°C~110°C
Önerdiğimiz Yazdırma Hızı= 60~80mm/s
Uzunluk ve kalınlık = 371M / 1.75mm
Tolerans = +/- 0.03mm

MY PC+ Filament Polikarbonat 3d yazıcı filamenti
PC elyaf olarak da bilinen MY Polikarbonat filament, 3D baskıda kullanılan güçlü bir termoplastik malzemedir. Polikarbonat, günlük uygulamalarda bir çok kullanıma sahiptir. Isıya dayanıklı özelliklere sahip olması nedeniyle iyi bir elektrik izolatördür.
Polikarbonat 3D yazıcı Filament , Kimyasal ve Isı dayanımı yüksektir. Yeni Jenerasyon bu Copolyesterin en önemli özelliği yüksek sıcaklığa ve kimyasallara karşı dayanımdır. Bu nedenle kalıp yapımında dahi kullanılabilir.
Yüksek şeffaflık, çok iyi parlaklık ve sertliğe sahiptir. Polikarbonat, kompakt diskler, DVD’ler ve Blu-Ray’ler için veri saklama alanında (verinin saklandığı yüzey) kullanılır. El sanatları, makine parçaları, vb gibi alanlarda da kullanılır. Göz korumasında (koruma gözlüğü) yaygın olarak kullanılır ve kurşun geçirmez cam yapmak için laminasyondan sonra kullanılır.
Sıcaklık direnci yüksek çok kuvvetli bir malzemedir bu nedenle polikarbonat pleksiglas gibi parçalanmaz. Sonunda kopana kadar sert kauçuğa benzer şekilde bükülür ve deforme olma eğilimi gösterir. Aynı zamanda yüksek optik berraklığa sahiptir (%92). PC, havadaki nemi emer. Higroskopik bir malzemedir ve kullanılmadığında hava geçirmez bir kapta saklamak en iyisidir.
Kullanım esnasında bile nemli bir ortamda 24 saat baskı yapılamayabilir. Bu nedenle, mümkünse baskı sırasında dahi hava geçirmez bir kapta tutmak iyi olacaktır. FDM, 3D Printer ve 3D Kalemlerde kullanılabilir.

Yazdırma Sıcaklığı = 235°C~260°C
Tabla Sıcaklığı = 90°C~100°C
Önerdiğimiz Yazdırma Hızı= 60~100mm/s
Uzunluk ve kalınlık = 355M / 1.75mm
Tolerans = +/- 0.03mm
Gerilim Dayanımı 49 MPA
Kopma Esnemesi %130
66 dereceye kadar kalıp olarak kullanılabilir

MY TPU Filament
MY esnek filament, TPU’dan, yani Termoplastik Poliüretandan yapılmıştır. MY TPU (Termoplastik Poliüretan) Filament, Sert ve elastik, yağ dirençli, aşınmaya dayanıklı malzemedir. TPU veya termoplastik elastomerlerden oluşur ve PLA’ya kıyasla esneklik ve dayanıklılık gibi belirli avantajlara sahiptir. PLA Filamentin aksine kırılgan değildir. TPU filament, esnek kauçuk gibi çok esnek bir 3D baskı malzemesidir. TPU esnek filament, şeklini koruyan yumuşak bükülebilir bir plastiktir. TPU filament, yarı şeffaflık ve elastikiyet gibi değişik özelliklere sahiptir.TPU filament, çevreye uyması için bükülebilen veya bükebilen parçaları – tıpaları, kayışları, yayları,  telefon kasalarını ve daha fazlasını üretmek için kullanılabilir. Bu son derece esnek 3B yazıcı malzemesi yumuşak kauçuk özelliklerine sahip 3B baskılar oluşturmanıza ve esnek olmasını sağlar. Kendine has özellikleri MY TPU filamenti oyuncaklar veya cep telefonu kılıfları gibi eğilme ve yumuşaklık gerektiren baskılar için ideal yapar. Malzeme olarak TPU için birçok pratik kullanım alanı vardır. TPU’nun, araç parçaları, elektrikli el aletleri ve tıbbi cihazlar gibi herhangi bir yerde kullanıldığını görebilirsiniz. TPU ayrıca cep telefonları ve tabletler için koruyucu kılıflarda kullanılan popüler bir plastiktir. Yüksek; kimyasal madde ve su direnci sağlar. Çocuk oyuncaklarında kullanılabilir, toksik(zararlı/zehirli) olmayan ve esnek özellikleriyle aile kullanıcıları tarafından evlerde baskı yapılabilir. Oyuncaklar, el sanatları ve ayakkabı malzemeleri, otomotiv enstrüman panelleri, tekerlekli jantlar, elektrikli el aletleri, spor malzemeleri, tıbbi cihazlar, kayışlar, film, sac ve profil uygulamaları gibi çeşitli kullanışlı kullanımlara sahiptir. Ayrıca cep telefonu kılıflarında yaygın olarak kullanılır. Diğer sağlam malzemelerle, nesnelerin esnek ve sert kombinasyonunu basmak için kullanılabilir.

Yazdırma Sıcaklığı = 220°C~240°C
Yatak Sıcaklığı = 80°C~100°C
Önerdiğimiz Yazdırma Hızı= 30~40mm/s
Uzunluk ve kalınlık = 331MT / 1.75mm
Tolerans = +/- 0.03mm